Wycieczki zawodoznawcze - festiwal zawodów

W dniu 23.03.2018 roku uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w Festiwalu Zawodów w Krakowie. Celem wycieczki było zapoznanie się z różnorodną ofertą edukacyjną oraz zwrócenie uwagi na potrzeby rynku pracy. Podczas festiwalu uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w prezentacjach, indywidualnych rozmowach z wystawcami, w ramach własnych zainteresowań i preferencji, wykładach oraz rozmowach z doradcami zawodowymi. Podczas spotkań w strefie pokazów mogli uzyskać przydatne informacje na temat specyfiki zawodów charakterystycznych dla konkretnych branż. Mieli możliwość wykonania zadań z zakresu różnych dziedzin - mechaniki, gastronomi itp. Festiwal zawodów pozwolił uczniom nie tylko przyjrzeć się zawodom czy poszerzyć horyzonty rozważań o branże i specjalizacje, ale także zweryfikować swoje wyobrażenia o konkretnym zawodzie.