Tydzień dla oszczędzania

Światowy Dzień Oszczędzania obchodzony jest przez społeczność międzynarodową 31 października. Na całym świecie obfituje on w liczne inicjatywy
z zakresu edukacji finansowej. W naszej szkole również takich nie zabrakło, ponieważ po raz kolejny przyłączyliśmy się do realizacji tego ciekawego przedsięwzięcia.
W ramach realizowanego projektu przeprowadziliśmy szereg działań:
• uczniowie klasy II g mieli możliwość odwiedzenia siedziby Banku PKO SA i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawego wykładu oraz otrzymali wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące zawodu pracownika banku.
• oddziały gimnazjalne odwiedzili na lekcjach matematyki pracownicy banku opowiadając o zasadach funkcjonowania tej instytucji
• na lekcjach wychowawczych przeprowadzono pogadanki i przestawiono prezentacje z zakresu oszczędzania
• wśród uczniów oddziałów gimnazjalnych ogłoszono konkurs na najlepszą prezentacje multimedialną promującą oszczędzanie
• wśród uczniów klas młodszych (klasa Id oraz III f) uczennice klasy IIg gimnazjalnej przeprowadziły cykl zajęć tłumacząc: jakie są sposoby oszczędzania, przechowywania pieniędzy i tym samym poszerzając słownictwo ekonomiczne maluchów.
• uczniowie klas pierwszych mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne w konkursie pt."Moja wymarzona skarbonka" zaś uczniowie klasy IIIf
w konkursie na najciekawsze hasło promujące oszczędzanie
• wiele radości i uciechy mieli nasi mali przyjaciele z zaprzyjaźnionych sandomierskich przedszkoli: Przedszkola nr 7 oraz przedszkola Smefr. Uczennice z klas IIg oraz IIId podczas kilku wizyt poprzez zabawy i pogadanki przedstawiły najmłodszym trudny temat pieniędzy i oszczędzania.

Celem akcji "Tydzień dla Oszczędzania" jest promowanie wśród uczniów nawyku oszczędzania, a także propagowanie rozwijania umiejętności racjonalnego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sandomierzu oraz koordynatorzy projektu pragną złożyć serdeczne podziękowania Zarządowi Banku Spółdzielczego w Tarnobrzegu za ufundowanie nagród rzeczowych dla zwycięzców konkursów plastycznych oraz pracownikom Banku PKO SA w Sandomierzu za przeprowadzenie interesujących zajęć z uczniami oddziałów gimnazjalnych, które dotyczyły racjonalnego gospodarowania własnymi środkami finansowymi.

Koordynatorzy projektu: Agata Chuchmała, Joanna Rudyszyn, Barbara Głowacka