Marsz Pokoju

W dniu 21 września 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza - oddziały gimnazjalne - wzięli udział w Marszu Pokoju. Społeczność uczniowską reprezentowali uczniowie klas II a oraz III a pod opieką wychowawczyń: pani Doroty Sokołowskiej i pani Bożeny Kwiecień. Inicjatywa marszu zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu, nawiązywała do obchodzonego we wrześniu Międzynarodowego Dnia Pokoju. Intencją marszu było promowanie takich wartości jak pokój, sprawiedliwość, rodzina, szacunek, tolerancja, a tym samym brak akceptacji dla zachowań noszących znamiona przemocy.

Uroczystość rozpoczęła się na rynku Starego Miasta wystąpieniami Burmistrza Miasta, pana Marka Bronkowskiego oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu, pani Grażyny Łebek. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali uliczkami wokół rynku. Na zakończenie marszu przedstawiciele uczniów sandomierskich szkół wypuścili gołębie - symbole pokoju.